XIII Niedziela w ciągu roku – 28 czerwca 2026
l. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).
2. Dzisiaj przypada też 70. rocznica Powstania Poznańskiego Czerwca 1956. Dokładnie w dniu 28 czerwca 1956 roku tysiące robotników wyszły na ulice Poznania, domagając się lepszych warunków życia, wyższych płac i poszanowania podstawowych praw obywatelskich. Demonstracja szybko przerodziła się w największy od zakończenia wojny protest przeciwko komunistycznej władzy. W osobistych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy wywalczyli nam demokrację i wolność dla naszej ojczyzny.
3. W poniedziałek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Msza św. z uroczystości o godz. 18.00. Ofiary składane podczas uroczystości na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
4. Nabożeństwo czerwcowe do wtorku włącznie będziemy celebrowali po Mszy Świętej o godz. 18.00 – serdecznie zapraszam!
5. W środę kierujemy nasze serca ku Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny, którą odprawimy po Mszy św. o godz. 18.00.
6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca.
W Pierwszy Czwartek (2 lipca) podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 do 18.00 będziemy dziękowali Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy się też modlili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W tym czasie okazja do Spowiedzi św.
W Pierwszy Piątek (3 lipca) będzie szczególna okazja do oddania czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele od godz. 17.30. Msza Święta wynagradzającą Najświętszemu Sercu Jezusowemu o godz. 18.00.
Chorych i seniorów naszej parafii z posługą sakramentalną odwiedzać będę od godz. 9.00.
W Pierwszą Sobotę (4 lipca) oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca w naszym kościele po Mszy św. o godz. 8.00.
7. W piątek, 3 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Tomasza Apostoła, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…” – także, a może przede wszystkim w wakacje. Wszyscy i wszędzie jesteśmy odpowiedzialni za Kościół!
8. Dziękuję Państwu Kaszubowskim z Leśniczówki Owcze Błota, Gutkowskim z Leśniczówki Nowy Dwór oraz Klepadło z Osady za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W przyszłym tygodniu o przygotowanie kościoła poproszę mieszkańców Zdrójna.
9. Parafianom: dzieciom, młodzieży i dorosłym wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzę udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominam, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.
10. Składam najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzę bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiam.



